Op 14 oktober heeft het REV-team een presentatie gegeven aan het Bureau Gemeentelijke Crisisbeheersing (BGC) van de Veiligheidsregio Hollands Midden (VHM). Hierbij waren ook Adviseurs Crisisbeheersing van de lokale gemeentes aanwezig. Op 7 november was ook een sessie bij de Brabantse Studiedag Omgevingsveiligheid in Tilburg.
Gemeenten hebben misschien iets minder te maken met het Register Externe Veiligheidsrisico's (REV) dan bijvoorbeeld omgevingsdiensten. Toch kregen wij de uitnodiging om meer informatie aan gemeenten te geven. Het zijn voornamelijk de gemeenten die gegevens over Kwetsbare Gebouwen en Locaties (KGL) in het REV invoeren. Tijdens de presentaties vond er ook veel discussie plaats, zoals bijvoorbeeld over:
De Risicokaart en Atlas Leefomgeving
De data over de KGL staat nu op de Atlas Leefomgeving en niet meer op de provinciale risicokaart. Er is echter onduidelijkheid over of het REV en de Atlas Leefomgeving een volledige vervanging zijn van de risicokaart. De risicokaart omvatte meerdere elementen zoals milieubelastende activiteiten, kwetsbare objecten, en overige risicotypes. Op dit moment is er geen mogelijkheid om de overige risicotypes in te voeren in het REV. Er is ook discussie geweest over de wettelijke verplichting om een risicokaart bij te houden en of de Atlas Leefomgeving hiervoor de vervanging is.
Samenwerking en Verantwoordelijkheden KGL
Er is ook veel discussie geweest over de verantwoordelijkheid van het bijhouden van de KGL. Omgevingsdiensten en gemeenten zouden informatie moeten delen, maar vaak vergeet men elkaar bij dit proces te betrekken. Omgevingsdiensten zijn inhoudelijk minder goed op de hoogte van locaties en specifieke zaken dan de gemeenten. De brandweer heeft vaak meer kennis over andere aspecten van de panden en/of het BAG. Er is behoefte aan betere samenwerking en communicatie tussen verschillende afdelingen binnen gemeenten en met externe partijen zoals de brandweer. Er is ook discussie over een duidelijke definitie van “Zeer Kwetsbaar” om te vermijden dat elke gemeente hier een andere invulling aan geeft. Op dit moment is er ruimte in de wetgeving voor interpretatie.